2 January 2024
Auteur: Joanna François & Daan Paredis
Thema: Federatie nieuws

In de slipstream van deelsteps en deelfietsen lanceert Peddelsport Vlaanderen nu ook deelkajaks en deelSUPs. Geen nood: je zal er niet over struikelen op de stoep. Het innovatieve project Paddle Share heist nog meer mensen aan boord van de peddelsport en ondersteunt onze clubs. “Iedereen vaart wel bij meer peddelaars”, zegt beleidscoördinator Joanna Francois die binnen Peddelsport Vlaanderen het project trekt.

Heb je geen eigen kajak of SUP, maar wel heel veel zin om te peddelen? Wil je in contact komen met een club, plan je een leuke gezinsuitstap of wil je nieuwe peddelplekken ontdekken?

 Neem je smartphone en surf naar www.paddleshare.be. Kies je gewenste datum, uur en plaats, en boek je deelkajak of -SUP. Je krijgt een e-mail waarmee je ter plekke de kajak of SUP opent. Het enige dat nog rest: genieten van je peddeltocht!

 

Voor en door clubs, samen met Peddelsport Vlaanderen

Reserveer, betaal, scan, peddel. Zo simpel kan het zijn. Onze eerste versie van de mobiele Paddle Share is klaar en staat momenteel bij de Geelse Kajakvaarders. Samen met vrijwilligers uit diverse clubs zetten we de puntjes op de i om deze ware ‘sport-up’ vanuit Peddelsport Vlaanderen te lanceren in het voorjaar 2024. Geen concurrentie voor clubs die zelf al materiaal aanbieden om starters te helpen, maar een doorgedreven innovatie om samen leden aan te trekken en onze sport bij het grote publiek te promoten.

“Zo plannen we in 2024 onder andere een vaste Paddle Share-locatie aan de Abdij van Herkenrode die aan de gloednieuwe Demer-route ligt. Dit creëert kansen om onze club in Hasselt te versterken. Ook andere locaties toonden al interesse. Gesprekken met potentiële partners zijn lopende”, vertelt Joanna Francois. “Op termijn willen we het systeem met kajaks en SUPs uitrollen in heel Vlaanderen. Daarvoor rekenen we op de samenwerking met onze clubs, overheden en andere partners. Bredere partnerships scheppen meer draagvlak binnen de sector en verhogen de slagkracht van onze federatie.”

De liefde voor het peddelen delen

“Met Paddle Share willen we het nog laagdrempeliger maken om de eerste stap op het water te zetten en mensen mee te nemen in onze peddelcommunity”, legt Joanna verder de ‘waarom’ van het project uit.

“Peddelen is in elk opzicht gewoonweg fantastisch: het is een zalige groepsactiviteit, op het water verbind je echt met elkaar. Of als je even wilt verdwijnen uit de drukte, kan je ook alleen genieten. Bovendien leer je je omgeving op een volledig andere manier kennen vanop het water. En je bent in beweging en dus gezond bezig.
Vooral de ‘ongebonden sporter’ (nu (nog) geen lid van een reguliere club) kan via het project Paddle Share kennis maken met onze mooie sport. Als federatie doen we er alles aan om hen in contact te brengen met het reguliere clubaanbod, opleidingen of andere Paddle Share-locaties. Uiteraard kan het ook ingezet worden om bestaande leden te bedienen, maar de focus ligt vooral op nieuwe leden werven.”

 

Paddle Share deelt de liefde voor het peddelen

Iedereen vaart wel bij een zo groot mogelijke verspreiding van de liefde voor het peddelen. Om het draagvlak van onze sport te versterken rekent Peddelsport Vlaanderen op een samenwerking met jou. Sterke Paddle Share-locaties betekenen een sterke promotie en meer bereik bij een breder doelpubliek. Laat ons samen het nodige peddelsportmateriaal op een innovatieve manier koppelen aan ons gezamenlijk aanbod. Peddelsport Vlaanderen voorziet de administratieve ondersteuning via onze eigen software en koppelt dit naadloos aan de nodige branding en de meest geschikte locaties. Onze medewerkers zijn continu in gesprek met de potentiële partners om ons netwerk te vergroten en ze te matchen met clubs die hiervoor openstaan. Zo zetten we ons letterlijk op de kaart.

Troeven voor…

 Onze clubs 

 1. Promo-tool voor de club: Onze clubs kunnen via een Paddle Share-locatie de eigen clubwerking in de kijker zetten via de promotiekanalen verbonden aan het project. Staat er een Paddle Share bij jou in de buurt? Laat ons de promotie van het clubaanbod afstemmen op de locatie, zo versterken we elkaar op vlak van sportpromotie.
   
 2. Materiaalbeheer 2.0: Paddle Share biedt opportuniteiten om (eigen) sportmateriaal op een veilige en innovatieve manier te delen met potentieel nieuwe en bestaande leden.
   
 3. Een win-winmodel: Afhankelijk van het niveau van samenwerking kunnen clubs via Paddle Share inkomsten generen op basis van een deel van de omzet. Per locatie gaan we samen na welk co-financieringsmodel het best bij jullie past. Hierdoor creëren we een win-winsituatie voor zowel de sporter, de club als de federatie.

Overheden, recreatiedomeinen, toeristische centra, bedrijven 
 

 1.  Zet een toeristische troef op de kaart: Paddle Share is een nieuwe toeristische attractie die ook openstaat voor partners van Peddelsport Vlaanderen. Het trekt mensen aan die op zoek zijn naar unieke ervaringen, en peddelaars. Het positioneert je organisatie, stad of gemeente als een aantrekkelijke bestemming.
   
 2. Stimuleer de lokale economie: Restaurants, cafés en winkels langs waterwegen profiteren van een potentiële toename van bezoekers. Paddle Share trekt extra mensen aan en stimuleert de lokale economie.
   
 3. Innoveer met ons mee: Paddle Share toont de bereidheid om innovaties te omarmen. Dit geeft een fris imago, wat aantrekkelijk is voor bedrijven, bewoners en bezoekers.
   
 4. Bouw mee aan een sportieve community: Paddle Share brengt mensen samen en versterkt de gemeenschapsband in een gedeelde activiteit. Het creëert een gevoel van samenhorigheid, wat sociale cohesie bevordert en de weg wijst naar een lokale sportclub.
   
 5. Promoot een gezonde en fitte levensstijl: Peddelen is een uitstekende vorm van lichaamsbeweging. Paddel Share moedigt mensen aan om actief te zijn en een gezondere levensstijl te omarmen. Door je te verbinden met dit concept draag je ook deze waarden mee met ons uit.
   
 6. Steun de sportsector in een duurzaam project: Door te investeren vanuit een overheidsdienst of organisatie steun je een duurzaam innovatief project dat mensen in contact brengt met de peddelsport en de lokale sportclubs. Door een beperking van de nodige logistiek om mensen op het water te krijgen, zetten we samen in op een beter klimaat.

   

De (ongebonden) sporter, jou

 1. Unieke ervaring: Peddelen is een sociale activiteit en zorgt voor een positieve sfeer. Het vergroot de sociale interactie en de betrokkenheid tussen mensen. Neem je vrienden en familie mee naar een Paddle Share-locatie en laat hen proeven van onze sport op een laagdrempelige manier. Locaties worden bewust gekozen om zoveel mogelijk mensen op een zo laagdrempelig mogelijk manier op het water te krijgen.
   
 2. Klimaatbewustzijn: Doordat je minder hoeft in te zetten op het vervoer van eigen kajaks of SUPS is het mogelijk om met een minimale voetafdruk onze sport te beoefenen.
   
 3. Meerdere locaties: Hou onze website in de gaten voor nieuwe locaties. Onze mobiele Paddle Share zal regelmatig van plaats verwisselen zodat ons aanbod uniek blijft voor mensen die al geproefd hebben van het concept.
   
 4. Word ambassadeur van onze sport: Peddelen zorgt voor fantastische foto- en videomomenten. Gasten maken leuke beelden, die ze delen op sociale media. Op deze manier draag jij ook een steentje bij om onze sport in de kijker te zetten.

 

“Paddle Share heeft drie grote voordelen”

Het domein van de Abdij van Herkenrode wordt een van de eerste locaties met een Paddle Share-locatie. CEO Paul Lambrechts is laaiend enthousiast over de samenwerking.

Vanaf de zomer van 2024 maakt Paddle Share het mogelijk om het prachtige natuurgebied rond de historische abdij op een unieke manier te verkennen. “Dankzij de kajaks kunnen onze bezoekers de omgeving vanop het water beleven. We breiden het toeristisch aanbod uit met wat avontuur. En we verbinden ons met de rest van de omgeving”, somt Paul Lambrechts de voordelen van het project op. “Ik heb het traject zelf al gevaren, ja. Fantastisch om het natuurgebied eens vanuit een kajak te zien. De samenwerking verloopt ontzettend vlot. Het is een heel fijn project.”

“Nieuwe leden dankzij Paddle Share”

Om de allereerste Paddle Share uit te testen, moet je bij de Geelse Kajakvaarders zijn. Joris Bockx, voorzitter ‘kajak’ van de club, twijfelde niet om in te tekenen op het project.

“Wij hopen dat de Paddle Share nieuwe leden naar onze club brengt, en hopelijk zit daar ook wat jeugd bij”, legt Joris Bockx uit. “We doen zelf al aan kajakverhuur, dus de Paddle Share is vooral extra promotie. Als we zien dat mensen gebruikmaken van de Paddle Share, heten we ze welkom in de club.” Het systeem brengt geen extra werk voor de vrijwilligers met zich mee. “Wij hebben onze handen al vol, gelukkig wordt alles door de federatie voorzien. Ik vind het een heel mooi initiatief.”

Wil jij partner worden van Paddle Share?

Binnen Paddle Share bieden we verschillende formules en mogelijkheden aan op maat van de partners. Van volledige ontzorging tot een mobiel systeem. We gaan graag in gesprek. Stuur een mailtje naar info@Paddle Share.be of bel Joanna Francois op +32468369324.

Zelf al eens Paddle Sharen?

Dat kan vanaf NU. Onze eerste Paddle Share-locatie: Geelse Kajakvaarders, Oudekastelseweg 1 in Geel.

 

Meer nieuws

Wil je steeds op de hoogte blijven? 
Schrijf je dan nu in op onze nieuwsbrief! Of volg ons op Social Media